نشست خبری مدیر رایو محرم با خبرنگاران

مسعود کاویانی به تبیین اهداف رادیو محرم با شعار حسینیه ای به وسعت دلها پرداخت .

1399/05/28
|
14:16

به گزارش روابط عمومی رادیو معارف؛‌ طی نشستی مدیر رادیو معارف با خبرنگاران از آغاز به کار رادیو محرم با شعار" حسینیه ای به وسعت دلها" در روز پنجشنبه 30 مرداد 99 با پیام مرجع معظم تقلید حضرت آیت الله مکارم شیرازی و سخنرانی آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه خبر داد.
مسعودکاویانی در این نشست ضمن خوش آمد گویی به اصحاب رسانه خاطر نشان کرد: این رادیو برای سال چهارم است که در ایام محرم میهمان مخاطبان سراسر کشور خواهد و اولین مساله در آن بحث ارائه الگوی صحیح عزاداری خواهد بود.
مدیر رادیو معارف در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط کرونایی و رعایت مسائل بهداشتی سعی ما بر این است با نواهای رادیو محرم هر خانه را به یک حسینیه تبدیل کنیم، رادیو محرم باید به نیاز سراسری مخاطبان پاسخ دهد و مختص قوم یا شهری نیست این رادیو بر اساس نیاز عمومی تاسیس شده است و دغدغه مردم را پوشش می دهد .
مسعود کاویانی در ادامه تنوع مداحی و عزاداریهای قومی در بخشهای مختلف کشور را جزء بخش های اصلی دانست و گفت: رادیو محرم درصدد است ارتباط با هیاتهای مختلف را حفظ کرده و به پالایش بهترین مداحی ها و پخش آن بپردازد .
پخش مداحی های متنوع از مادحان مختلف از اصولی است که سعی شده است امسال به آن بیشتر توجه شود تا مخاطب بهره بیشتر ی از این رادیو ببرد
مدیر رادیو معارف همچنین گفت: از مباحث دیگر که رادیو محرم بر آن تاکید دارد همان شور و شعور حسینی است که رادیو محرم با آماده کردن بسته های کوچک سخنرانی به عمق بخشی و معرفت بخشی پیامهای عاشورا می پردازد .
وی خاطرنشان کرد: تعامل با مخاطب از جمله کارهایی است که تاکید ویژه بر آن شده تا مخاطب به نیاز اصلی خود برسد و این کار از طریق فضای مجازی صورت می گیرد که امکان تعامل بهتر برای مخاطب و درخواست مداحی های مختلف را فراهم می کند . وی همچنین به پویش های مختلف در این رادیو اشاره کرد و گفت "نذر صلوات" و " لبیک یا حسین" از جمله پویشهای رادیو محرم خواهد بود که در طول محرم ادامه دارد .
مسعود کاویانی مدیر رادیو محرم ، معرفی کتابهای مرتبط با محرم و آشنایی مخاطبان با آنان را از جمله فعالیتهای رادیو محرم دانست وی از طرح افتخار خدمت در این رادیو خبر داد و گفت مخاطبان می توانند با ارسال عکس از مراسم و یا حسینیه های برپا شده در منازل خود انعکاس دهنده مجالس خود در سوگ شهادت سید و سالار شهیدان باشند .
همچنین در این نشست حمید اشتری دبیر کارگروه رادیو محرم به بیان آمار شنوندگان در سال گذشته پرداخت و از برتری رادیو محرم به عنوان پرشنونده ترین رادیو در سال های قبل خبر داد .

دسترسی سریع