به حجاج بگویید در این سفر برای فرج و سلامتی امام زمان عجل الله تعالی فرجه زیاد دعا كنند.

حضرت آیت الله وحید خراسانی، در دیدار اعضای بعثه گفتند: این سفر یك سفر عادی نیست؛ سفر به خانه‌ی خداست و زائران و مسافران این سفر، ضیوف و مهمانان الله هستند.

1401/03/28
|
11:25

ایشان در ادامه با تاكید بر دقت در راهنمایی حجاج و بیان احكام حج، افزودند: سعی كنید با حوصله و دقت پاسخ مردم را بدهید. از پاسخ و حل مشكلات حجاج خسته نشوید كه كار شما همین است.
معظم له با اشاره به خطبه امیرالمؤمنین علیه السلام در نهج البلاغه كه «واختار من خلقه سمّاعا اجابوا الیه دعوته و صدقوا كلمته» (خداوند سبحان از میان انسان‌ها، شنوندگانی را برگزید كه دعوت او را برای حج اجابت كنند و كلماتش را تصدیق كنند)، اظهار داشتند: شما به این سفر دعوت شده‌اید. به حجاج بگویید همت كنند و ثواب حج‌شان را به یكی از ائمه‌ی هدی علیهم السلام هدیه كنند. این اكسیر احمر است!
ایشان در ادامه با اشاره به غربت ائمه بقیع علیهم السلام و لزوم شناساندن آن بزرگواران به زائران مدینه خاطر نشان كردند: با پای برهنه به زیارت بقیع بروید كه آن‌جا عرش خداست. ملائكه‌ی آسمان بال‌هایشان را فرش قدم‌هایتان می‌كنند.
ایشان در پایان، همه‌ی حجاج را به كثرت دعا برای سلامتی و فرج امام زمان عجل الله تعالی فرجه و رفع گرفتاری از تمامی مردم توصیه كرده و گفتند:به حجاج بگویید در این سفر، چه در مدینه، چه در خانه‌ی خدا و چه در صحرای عرفات، برای فرج و سلامتی امام زمان عجل الله تعالی فرجه زیاد دعا كنند. ان‌شاءالله شما و حجاج دیگر با دعای مستجاب و حج مقبول در صحت و سلامت بر می‌گردید.
خاطرنشان می شود: پیش از این دیدار گزارشی از فعالیت‌های انجام شده و پیش روی بعثه، محضر ایشان ارائه گردید.

دسترسی سریع