تبعیض و بی عدالتی از جامعه ریشه كن شود

حضرت آیت الله نوری همدانی با تاكید بر خدمت رسانی به مردم اظهار كردند: باید بدانیم ستون دین مردم می باشند و مردم سرافراز ایران در تمامی صحنه‌ها پشتیبان نظام مقدس اسلامی بوده و هستند و در تمام صحنه ها حضور فعال دارند.

1401/03/28
|
11:25

حضرت آیت الله نوری همدانی با تاكید بر خدمت رسانی به مردم اظهار كردند: باید بدانیم ستون دین مردم می باشند و مردم سرافراز ایران در تمامی صحنه‌ها پشتیبان نظام مقدس اسلامی بوده و هستند و در تمام صحنه ها حضور فعال دارند از این رو باید در رأس امر خدمت به مردم مورد توجه قرار گیرند و مشكلاتشان رفع شود.
حضرت آیت الله نوری همدانی در دیدار حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای، رییس قوه قضائیه كه به قم سفر كرده است، با اشاره به عهد نامه امیرالمومنین (علیه السلام) به مالك اشتر منصب قضا و جایگاه قضاوت را بسیار مهم توصیف كرده و افزودند: حضرت امیرمومنان علی (علیه اسلام) به مالك اشتر فرمودند: كسانی را برای قضاوت انتخاب كن كه در میان مردم افضل باشند و در رفع مشكلات مردم دلسوز و در هنگام اجرای حكم قاطع باشند. از این رو باید كسانی برای قضاوت انتخاب شوند كه قاطع ترین افراد باشند و قوانین حقوقی را به خوبی بدانند.
این مرجع تقلید در ادامه پشتیبانی از قضات را بسیار ضروری دانسته و یكی از راه های اجرای عدالت در جامعه را وجود قضات آگاه و دلسوز بیان نمودند و خاطرنشان كردند: باید تلاش كرد مشكلات مردم با جدیت حل و فصل شود تا در جامعه تبعیض و بی عدالتی ریشه كن شود.
ایشان در ادامه با تاكید بر خدمت رسانی به مردم اضافه كردند: باید بدانیم ستون دین مردم می باشند و مردم سرافراز ایران در تمامی صحنه‌ها پشتیبان نظام مقدس اسلامی بوده و هستند و در تمام صحنه ها حضور فعال دارند از این رو باید در راس امر خدمت به مردم مورد توجه قرار گیرند و مشكلاتشان رفع شود.
معظم له پیاده سازی آرمان های امام راحل را یكی از خواسته های مهم مردم و روحانیون بیان نمود و با انتقاد از بعضی نارسایی های موجود به مسئله گرفتن دیر كرد در بانك ها اشاره نمود و افزودند: در اسلام ربا حرام است، نباید جامعه اسلامی بدان گرفتار شود ربا هر جامعه ای را به تباهی و گمراهی می كشاند و بنده بارها در این رابطه تذكر داده ام.
این مرجع تقلید در پایان با تقدیر از خدمت صورت گرفته در دستگاه قضاء بیان داشتند: فكر و اندیشه شما در دستگاه قضا تاثیر گذار بوده و امیدواریم با همین فكر و اندیشه در دستگاه قضا شاهد اجرای عدالت در جامعه باشیم. ایشان ادامه دادند: باید توجه داشت اجرای عدالت در جامعه امری مشكل است ولی نباید از اجرای آن غفلت كرد و دست از تلاش برداشت.

دسترسی سریع