هر تلاش فكری و عملی برای نشان دادن ارزش نماز كاری در جهت نورانی كردن دل انسان‌ها است

رهبر انقلاب در پیامی به بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز فرمودند: هر تلاش فكری و عملی برای نشان دادن ارزش نماز و بزرگداشت این فریضه مبارك، كاری در جهت نورانی كردن دل انسان‌ها و گرم كردن محفل زندگی آن‌ها است.

1401/11/06
|
12:18

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز برپائی این همایش را پس از دوسال مایه خرسندی و بركت دانسته و خاطرنشان كردند: پیوندهای حیاتی در یك جامعه‌ی خوشبخت و خوش‌فرجام، همچون دوستی و گذشت و مهربانی و همدلی و همدردی و یاری‌رسانی و خیرخواهی و امثال آن به بركت رواج و اقامه‌ی نماز، استحكام می‌یابد.

متن پیام رهبر انقلاب به این شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم
والحمدلله رب العالمین و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین سیما بقیةالله فی‌العالمین ارواحنا فداه

برپائی این همایش فرخنده پس از تأخیر دوساله، مایه‌ی خرسندی و انشاءالله موجب بركت است. هر تلاش فكری و عملی برای نشان دادن ارزش نماز و بزرگداشت این فریضه‌ی مبارك، كاری در جهت نورانی كردن دل انسانها و گرم كردن محفل زندگی آنها است.

یاد خدا كه نماز مظهر كامل آن است، دل و جان را آزاد و جامعه را آباد میسازد. پیوندهای حیاتی در یك جامعه‌ی خوشبخت و خوش‌فرجام، همچون دوستی و گذشت و مهربانی و همدلی و همدردی و یاری‌رسانی و خیرخواهی و امثال آن به بركت رواج و اقامه‌ی نماز، استحكام می‌یابد. صفهای نماز جماعت، صفوف به هم پیوسته‌ی فعالیت‌های اجتماعی را پدید میآورد. كانون گرم و پرشور مساجد، كانون‌های همكاری در عرصه‌ی اجتماعی را رونق می‌بخشد. نماز، آنگاه كه با احساس حضور خداوند، گزارده شود به همه‌ی عرصه‌های زندگی نورافشانی میكند و دنیا و آخرت فرد و جامعه را آباد میسازد.

نمازگزار -هر كه و هر جا- به اندازه‌ی ظرفیت خود از نماز بهره میبرد، ولی در این میان، جوانان و نوجوانان از همه جلوترند؛ بهره‌ی آنان از نمازی كه با توجه و خشوع خوانده شود بسی بیشتر است. دل جوان و نوجوان آمادگی افزونتری دارد برای رسیدن به «فلاح» كه اذان نماز، شتاب گرفتن به آن را سفارش میكند.

پدران و مادران، معلمان و استادان، اندرزگویان و راهنمایان، این حقیقت را در رابطه میان نماز و جوان، به یاد داشته باشند و وظیفه‌ئی را كه بر دوش آنهاست بشناسند.

مدارس، دانشگاهها، بطور ویژه دانشگاه فرهنگیان، صداوسیما و دیگر دستگاههای فرهنگ‌ساز، در شمار مخاطبان اصلی «اقیموا الصلاة» جای میگیرند.

توفیق همگان را از خداوند متعال مسألت میكنم.
سیّدعلی خامنه‌ای
5 بهمن‌ماه 1401

دسترسی سریع