مراسم جشن تكلیف دختران دانش‌آموز با حضور رهبر انقلاب

در شب ولادت مولای متقیان امیرالمؤمنین علی (علیه‌السلام) مراسم معنوی و پرطراوت «جشن فرشته‌ها» با حضور صدها تن از دختران دانش‌آموزی كه به سن تكلیف رسیده‌اند، با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.

1401/11/14
|
22:17

در شب ولادت مولای متقیان امیرالمؤمنین علی (علیه‌السلام) مراسم معنوی و پرطراوت «جشن فرشته‌ها» با حضور صدها تن از دختران دانش‌آموزی كه به سن تكلیف رسیده‌اند، با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد.

در این مراسم كه در فضایی روح‌بخش و با نشاط برگزار شد، دانش آموزان دختر آغاز فصل عبادت و بندگی خود را جشن گرفتند.

همچنین رهبر انقلاب اسلامی در سخنان كوتاهی با تبریك عید و جشن تكلیف به دختران، گفتند: دختران و نوگلان عزیز من! جشن تكلیف یك جشن و عید واقعی است چون از لحظه تكلیف این قابلیت را پیدا كرده‌اید كه خدا با شما حرف بزند و به شما تكلیفی بدهد كه آن را انجام دهید و این رتبه یعنی «مخاطبِ خدا شدن»، رتبه‌ای بسیار با ارزش در انسانیت است.

ایشان خطاب به دختران افزودند: جشن تكلیف یعنی شما دیگر كودك نیستید بلكه نوجوان و مسئولیت‌پذیرید و می‌توانید در خانواده، مدرسه و محیط بازی با دوستان خود اثرگذار باشید و دیگران را نیز به راه راست هدایت و راهنمایی كنید كه این مسئولیتی بر عهده همه ما است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، دختران نوجوان را به دوست شدن با خداوند مهربان توصیه كردند و گفتند: شما با دلهای نورانی، روشن و با صفای خود از همین امروز می‌توانید با خدا دوست شوید. یكی از راههای دوستی با خدا این است كه در نماز توجه داشته باشید كه در حال سخن گفتن با خدا هستید بنابراین معانی و ترجمه كلمات نماز را فرابگیرید. راه دیگر دوستی با خداوند هم این است كه كارهایی را كه گفته انجام بدهید انجام دهید و آنچه را نهی كرده، انجام ندهید.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به درخشش زنان بزرگ و تأثیرگذار در تاریخ ایران عزیز، خاطرنشان كردند: امروز زنان برجسته و مسئولیت‌پذیر ما در بخشهای علمی، عملی و جهادی كه مایه افتخار كشور هستند، زیاد و بیش از گذشته هستند. شما نیز سعی كنید با درس و كتاب خواندن و كار و فكر كردن، در آینده جزو زنان بزرگ كشور عزیزتان شوید.

ایشان خطاب به نوگلان تازه مكلّف شده افزودند: شما می‌توانید در این مبارزه عظیمی كه ملت ایران در دوران انقلاب با ظلم، بدبختی و تبعیض آغاز كرده است، نقش‌آفرین باشید همچنانكه قبلاً نیز زنان زیادی نقش‌آفرینی كردند و امروز مردم با مطالعه كارهای بزرگ آنها در كتابها از زحمات برجسته آنها در طول سالهای انقلاب آگاه می‌شوند.

در پایان این مراسم، تعدادی از دختران نوجوان در فضایی صمیمانه با رهبر انقلاب گفتگو كردند و مورد تفقد ایشان قرار گرفتند.


ادامه خبر
https://farsi.khamenei.ir/

دسترسی سریع