بیانیه وزارت دفاع به مناسبت 13 آبان

وزارت دفاع در بیانیه‌ای به مناسبت 13 آبان به دشمنان هشدار داد؛ آنچه را قبلاً آزموده اند دوباره نیازمایند.

1402/08/13
|
12:37

در بیانیه وزارت دفاع به مناسبت گرامیداشت 13 آبان آمده است: 13 آبان یادآور وقایع بزرگ و تاریخی همچون تبعید حضرت امام خمینی (ره) در سال 1343 در واكنش به تصویب قانون ننگین كاپیتولاسیون، كشتار وحشیانه دانش‌آموزان انقلابی‌به دست‌ دژخیمان رژیم شاهنشاهی و تسخیر لانه جاسوسی آمریكا است. به واقع این روز نماد گسستن زنجیر استعمار و ویرانی بنای استكبار آمریكا توسط ملت مسلمان ستمدیده و آزاده ایران است، این روز برای ملت ما یادآور جهاد و نبرد دائمی و مستمر حق علیه باطل است.
امسال، تلاقی بزرگداشت این روز مهم با جنایات وحشیانه رژیم منفور و كودك كش صهیونیستی، بار دیگر چهره كریه و ریاكار آمریكا در حمایت و همدستی با این رژیم غاصب و جنایات وحشیانه آن را نمایان كرد تا بار دیگر بر همه جهانیان و ملت عزیز ایران حقانیت و حكمت كلام نورانی امام خمینی (ره) مشخص گردد كه فرمود: آمریكا شیطان بزرگ است.
سال‌هاست كه وجود منحوس آمریكا منشأ دخالت، اختلاف، كودتا، اغتشاش و دست اندازی به منابع ملت‌ها و هم چنین كشتار، جنایت، ناآرامی و بحران در مناطق مختلف جهان است. ایجاد، تحمیل و مشاركت در ده‌ها جنگ كوچك و بزرگ در یك قرن اخیر موید خوی پلید و خبیث این دولت آتش افروز است كه شعله‌های شرارتش در اقصی نقاط جهان زبانه می‌كشد و دامن ملت‌های جهان را گرفتار نموده است. ایستادگی و مقاومت در برابر این شیطان بزرگ تنها راه نجات و رهایی از آن و درست‌ترین مسیر است، درسی كه ملت بزرگ ایران از قیام عاشورایی امام حسین علیه السلام آموخت و امروز الگویی موفق برای ملت‌های مستضعف و مظلوم جهان شده است.
میهن عزیز و اسلامی ایران پس از انقلاب شكوهمند اسلامی با گذر از حوادث و توطئه‌های مختلف، روزبه‌روز با اقتدار و با پشتوانه‌ی ملت غیور و انقلابی و فرماندهی داهیانه رهبر عظیم الشان انقلاب، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) به پیشرفت‌های چشمگیری در عرصه‌های گونان نائل آمده است و با فتح قله‌های علم و فن‌آوری و توفیق در دستاورد‌های علمی، صنعتی، نظامی و اقتصادی موجب تحیّر و سرخوردگی دشمنان شده و سال هاست با موفقیت‌هایی كه كسب نموده مورد بغض و كینه‌ی آمریكا و اذنابش قرار گرفته است. به فضل الهی ایران اسلامی كشوری قدرتمند و تأثیرگذار در منطقه و جهان است كه به دلیل همین پیشرفت‌های چشمگیر، خاری در چشم دشمنان شده و همیشه به طرق مختلف با انواع جنگ تركیبی، جنگ رسانه‌ای، جنگ محاسباتی، توطئه، براندازی و تحریم روبه رو شده است. ولیكن با اعتقاد و اعتماد به الطاف و تفضلات حق تعالی و با غیرت دینی و ملی ضمن خنثی سازی این فتنه‌ها و تبدیل آن به فرصت، از پیچ تاریخی حساس عبور كرده و ان‌شاءالله نقش مهمی در هندسه نظم نوین جهانی ایفا خواهد نمود و صد البته دشمنان انقلاب اسلامی در این مسیر با توجه به وعده الهی، شكست مفتضحانه‌ای خواهند خورد.
مدیران، دانشمندان، متخصصان، مهندسان و كاركنان وزارت دفاع و خانواده آنان، ضمن ادای احترام به همه شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهدای 13 آبان، بار دیگر با آرمان‌های بلند امام راحل، شهدا و انقلاب تجدید بیعت نموده و با فرماندهی معظم كل قوا میثاقی دوباره بسته و از همه مردم با بصیرت، متدین و غیور همیشه در صحنه ایران سرفراز اسلامی برای شركت پرشور و شعور، دشمن شكن و الهام بخش در راهپیمایی 13 آبان در این مقطع زمانی حساس دعوت می‌نماید و اعلام می‌كند همانند گذشته بر سر عهد، ادامه تلاش‌ها در راه پیشرفت و تولید قدرت و امنیت برای میهن عزیزمان پایبند و پایمردیم و به دشمنان هشدار می‌دهیم آنچه را قبلاً آزمودند دوباره نیازمایند.

دسترسی سریع