مرحله‌ی دوم انتخابات ریاست جمهوری خیلی مهم است

دیدار تولیت جدید، مدیران و جمعی از اساتید مدرسه عالی شهید مطهری با رهبر انقلاب

1403/04/13
|
15:21

رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر امروز در دیدار تولیت جدید، مدیران و جمعی از اساتید مدرسه عالی شهید مطهری، در سخنان كوتاهی درباره مرحله دوم انتخابات تأكید كردند: این انتخابات بسیار مهم است و هر كس به اسلام، جمهوری اسلامی، ‌پیشرفت كشور،‌ بهبود اوضاع و پر كردن خلاءها علاقمند است، ‌روز جمعه این علاقه را با مشاركت در انتخابات نشان دهد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، میزان مشاركت در مرحله اول انتخابات را كمتر از حد توقع و خلاف پیش‌بینی‌ها خواندند و گفتند: این مسئله عللی دارد كه اهل سیاست و جامعه‌شناسان آنها را بررسی می‌كنند.

ایشان تصور برخی‌ها را مبنی بر اینكه هر كسی در مرحله اول رأی نداده مخالف نظام است، صد در صد اشتباه خواندند و گفتند: ممكن است عده‌ای، از برخی مسئولان و یا حتی نظام اسلامی خوششان نیاید همان‌گونه كه آزادانه این حرف‌ها را می‌زنند اما این ذهنیت كه هر كسی رأی نداده متصل به این افراد و این طرز فكر است كاملاً غلط و اشتباه است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: خیلی‌ها مشكل و كار و گرفتاری دارند و یا به علل دیگر در رأی‌گیری شركت نكردند كه ان‌شاءالله در مرحله دوم اجتماع مردم پای صندوق‌های رأی، شوق‌انگیز و مایه‌ی آبروی نظام باشد.

رهبر انقلاب مشاركت مردم را پشتوانه و مایه‌ی سربلندی نظام خواندند و تأكید كردند: هر قدر مشاركت بهتر، صریح‌تر و روشن‌تر باشد نظام برای تحقق اهداف خود در داخل و پیگیری اهداف در مجموعه امتداد راهبردی كشور، از توانایی بیشتری برخوردار خواهد شد كه این مسئله فرصت بسیار بزرگی است.

ایشان ابراز امیدواری كردند: خداوند توفیق بهترین انتخاب را به مردم عنایت فرماید تا فرد منتخب بتواند اهداف نظام و ملت را محقق سازد.

رهبر انقلاب در ابتدای این دیدار،‌ برنامه‌های تحولی مدرسه عالی شهید مطهری را حركتی ضروری و صحیح خواندند و گفتند: برنامه ها، باید با حفظ اصول و مبانی و بر حسب نیازهای زمان، نوبه‌نو متحول شود چراكه حوزه‌های علمیه واقعا به حركات جدید نیاز دارند.

ایشان با تأكید بر مسئله انضباط و اشراف مدیریتی بر فعالیت‌‌ها گفتند: مدرسه عالی شهید مطهری می تواند مظهر حوزه تهران بشود ضمن اینكه به عنوان محیطی حوزوی و دانشگاهی باید افرادی را پرورش دهد كه علاوه بر علم، ‌دارای تقوا و تزكیه نفس باشند.

دسترسی سریع