محمد حسین پور

حوزه تخصصی: تهیه كنندگی

.

اینجانب محمد حسین پور، متولد چهارم شهریور 1353 هستم، محل تولدم روستای بالاچاف از توابع شهرستان لنگرود در استان سرسبز گیلان است.
دوره تحصیلی ابتدایی را در روستای بالاچاف گذراندم و پس از دوره ابتدایی به اتفاق پدر و مادر به شهر لنگرود نقل مكان كردیم و دوره راهنمایی و دبیرستان را در آن شهر به پایان رساندم وپس از اخذ مدرك دیپلم، در دانشگاه دامغان در استان سمنان و در رشته معارف اسلامی مشغول به تحصیل شدم .
سال 1380 نقطه عطف زندگی من بود كه با ورود به رادیو معارف در شهر مقدس قم رقم خورد و افق جدیدی در زندگی من گشود .
خودم همیشه این مهم را مرهون دعای مادرم و روزی حلالی می دانم كه پدرم با تلاش، زحمت و صداقت بر روی سفره می گذاشت خداوند بزرگ را هزاران بار شاكرم كه زندگی ام را با بركت صلوات بر محمد و آل محمد عجین كرده است. تا سال 1385 (پنج سال از آغاز فعالیتم در رادیو معارف) در دفتر گروه فقه و سیره گذراندم و از جمله افتخارات بنده در طول این پنج سال این بود كه چهار مرتبه به عنوان كارمند نمونه انتخاب شدم.
در همین مدت بود كه تجربیات لازم برای برنامه سازی بدست آوردم و به علت علاقه وافر به تهیه كنندگی و با دعوت مدیر محترم وقت رادیو پس از گذراندن دوره آموزشی از سال 1386 برنامه سازی رادیویی را آغاز كردم اولین برنامه ای كه افتخار تهیه كنندگی آن را داشتم ویژه برنامه رحلت بانوی صبر و استقامت حضرت زینب كبری «س» بود و پس از آن افتخار تهیه كنندگی برنامه های زنده و تولیدی فراوانی را داشتم كه از آن جمله برنامه های زنده «به رنگ خدا»، «عصر جوانی»، «تاجمعه ظهور» و ویژه برنامه های اعیاد و سوگواری ائمه اطهار (ع) است و از جمله برنامه های تولیدی كه بنده تولید كرده ام و با استقبال خوب مخاطبان رادیو مواجه شد برنامه «برآستان بندگی» است كه در همایش برنامه های اذان گاهی حائز رتبه گردید.
«مسافر قبله»،‌«سیره پیشوایان»، «گوهر ناب»،‌«پرسمان تاریخی»، «سجاده نیاز» و ... از دیگر برنامه هایی است كه بنده آنها را تولید كرده ام و بنده جز اولین گروه برنامه سازی بودم كه از طرف رادیو معارف در صحن جمهوری حرم مطهر امام رضا (ع)‌به طور زنده برنامه سازی كردم و این افتخار را داشتم كه در سال 1393 همراه با اكیپ برنامه سازی رادیو در جوار بارگاه ملكوتی سالار شهیدان حضور داشته باشم یكی دیگر از افتخارات بنده كه به آن می بالم امكانی است كه باز هم رادیو معارف برایم فراهم كرد تا بتوانم مجموعه برنامه ای با عنوان «طبیب دلها» را تهیه كنم برای پخش در فضای معنوی صحن های حرم مطهر رضوی.
خدا را شاكرم و امیدوارم ارزش این لباس خادم رسانه ای را كه بر تن كرده ام قدر بدانم.

دسترسی سریع