مراسم عزاداری شام غریبان در حسینیه امام خمینی(ره) با حضور رهبر انقلاب اسلامی برگزار شد.

در این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی در سخنانی، با اشاره به خطاب تاریخی حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام در لحظات آخر به لشكر دشمن مبنی بر اینكه «اگر دین ندارید لااقل در امر دنیایتان آزاده باشید»

1401/05/18
|
11:31

در این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی در سخنانی، با اشاره به خطاب تاریخی حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام در لحظات آخر به لشكر دشمن مبنی بر اینكه «اگر دین ندارید لااقل در امر دنیایتان آزاده باشید»، گفت: حریّت یعنی آزادی درونی انسان از هوای نفس و شهوات، و پنج ویژگی و علامت انسان آزاده عبارت است از: «پرهیز از به وحشت انداختن مردم»، «حیاء و عفت»، «پرهیز از مكر و خیانت»، «تلاش برای كسب مال حلال» و «رعایت حقوق عمومی».

گفتنی است همزمان با ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و اصحاب با وفای ایشان، مراسم عزاداری در حسینیه امام خمینی(ره) و در حضور رهبر انقلاب اسلامی برگزار ‌شد.

به علت اوج‌گیری مجدد بیماری كرونا و لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، امسال نیز مطابق دو سال گذشته، مراسم بدون جمعیت برگزار گردید.
سخنرانان این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی، حجت‌الاسلام والمسلمین عالی و حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی بودند و همچنین آقایان مهدی سماواتی، سیدرضا نریمانی، مهدی سلحشور، مهدی رسولی، میثم مطیعی و محمود كریمی در این مراسم، به روضه‌خوانی و مرثیه‌سرایی پرداختند.
این مراسم به مدت شش شب از شب هفتم تا شب دوازدهم محرم الحرام (پنجشنبه 13 مرداد تا سه‌شنبه 18 مرداد) برگزار، و مشروح برنامه‌های سخنرانی و عزاداری هر شب از رسانه ملی پخش شد.

دسترسی سریع